O blogu

Witaj,

Mam na imię Piotr i jestem anonimowym inwestorem. 🙂 Cenię sobie ciężką pracę na własny rachunek. Pracowałem w różnych instytucjach finansowych takich jak domy maklerskie oraz w biurach doradztwa inwestycyjnego. W tym czasie zrozumiałem, że praca w korporacji nie przyniesie mi ani wolności ani radości.

Pracowałem przy wprowadzaniu kilku spółek na giełdę, widziałem jak rodzą się i upadają prawdziwe fortuny giełdowe. Wykorzystywałem tą wiedzę będąc wolnym inwestorem w budowaniu swojego portfela inwestycyjnego. W ciągu ostatnich 13 lat zawsze zastanawiałem się dlaczego ludzie dają się oszukać na giełdzie? Dlaczego tak ufnie wpadają w sidła giełdowych oszustów i piramid finansowych?

Dlaczego zacząłem pisać blog?

Głównym powodem jest chęć podzielenia się swoją wiedzą, zainteresowanie ludzi rynkiem w sposób pozytywny. Próba nauczenia myślenia inwestycyjnego oraz traktowanie zysku jako prawdopodobieństwa wynikającego z podjęcia dobrych decyzji w określonym czasie.

Wszystko wskazuje na to, że niedługo zacznę prowadzić zajęcia na uczelni a także uda mi się otworzyć przewód doktorski.

Staram się pisać do początkującego inwestora, studenta a nie wyjadacza forex. W swoich postach poruszam sposoby myślenia inwestycyjnego, przedstawiam modele – możliwości budowania portfela akcji. Staram się poruszyć zagadnienia inwestowania od strony teoretycznej jak i praktycznej, które można szybko zapamiętać.

Pozdrawiam serdecznie,

Piotr

Facebook