Jak naiwni i leniwi ludzie tracą pieniądze

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. jerzy napisał(a):

  1% tygodniowo? Piszesz o ostrożności, ale sam ludziom początkującym w finansach również robisz wodę z mózgu i uczysz oczekiwania nierealistycznych stóp zwrotu, może w mniejszym stopniu niż reklamy forexowe. 1% tygodniowo daje nam średniorocznie 52% nie licząc procentu składanego. Takie stopy zwrotu uzyskują naprawdę bardzo niewielki procent inwestorów i traderów, elita elit z doświadczeniem na rynku. Oczywiście są tacy co uzyskują więcej Dla początkującego inwestora (a dla takich przeznaczony jest ten blog) sensownym oczekiwaniem jest rynkowa stopa zwrotu, może max 15% CAGR w ciągu pierwszych lat inwestowania. Wychodzi około 1%, ale miesięcznie.

  W kolejnym wpisie a właściwie kilku poruszę temat, który ostro naświetliłeś tzn. Ile to jest realnie miesięcznie do zrobienia a co można między bajki wsadzić. Jakie spółki wybierać i na co zwrócić uwagę. Jeżeli nie sprawi Ci to problemu prosiłbym o Twoje uwagi i komentarze. Pomoże mi to w tłumaczeniu zasad inwestowania a nie bajania jak to robią szkoleniowcy.

  • Piotr napisał(a):

   1% tygodniowo to fantastyczny wynik. Zwróć proszę uwagę na ton, którym się posłużyłem. Większość pseudo inwestorów uważa, że nie ma po co zawracać sobie głowy 1% tygodniowo. Dla mnie i dla Ciebie jest to fantastyczny wynik, co dowodzi, że masz „łeb na karku” a to strasznie dużo w obecnym świecie inwestycyjnym. Twoja uwaga jest słuszna, że osiąganie 1% miesięcznie jest rewelacyjne dla początkującego inwestora lub stabilnego portfela.

 2. wiku napisał(a):

  Dobry artykuł, też mnie denerwują natrętne reklamy foreksu, gdzie obiecują niewiadomo jakie zyski bez żadnej wiedzy.

  • Piotr napisał(a):

   Wyniki kilkuprocentowe można osiągać ale wymaga to ogromnego doświadczenia, nie tylko inwestycyjnego ale doświadczenia panowania nad sobą. Ile to razy czytałem o super wynikach około 500% w skali miesiąca. Problem jest taki, że rok inwestorzy Ci kończyli na minusie. Litości, jak można coś takiego zepsuć. Bardzo prosto – syndrom boga. To właśnie wykorzystują brokerzy. Jak mawia Rafał i Wiking – człowiek mentalnie nie jest przyzwyczajony do tradingu. Przykład : nauczysz się chodzić, to chodzisz. Proste. Osiągniesz 500% jednego miesiąca to nie znaczy, że kolejne będą tak samo łatwe. Tu nic nie jest powtarzalne a wszystko możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook